Matt Krause

Matt, California doğumlu ve Türkiye’de yaşıyor. Profesyonel kariyerine, ithalatçı firmaların, Satın Alma departmanında görev alarak başladı. Ve 2006’dan bu yana, sektöründe öncü şirketlere, yatırımcıları ve müşterileriyle daha iyi iletişim kurma teknikleri hakkında sektörel eğitimler vermektedir. Kendisinden profesyonel eğitim alan kişiler, HSBC, Citibank, Allianz ve UniCredit gibi şirketlerde çalışmaktadırlar.

Matt, Chicago Üniversitesi’nin Çin Tarihi bölümünden mezun oldu. 22 ülke gezdi ve 3 farklı kıtada yaşadı.

2013 yılında, Türkiye’de, Kuşadası’ndan Van’a (İran sınırı) kadar uzanan, 2100 kmlik yürüyüşünü gerçekleştirdi. Bu yürüyüşü yapmasının birinci nedenini: “Bunu şu ana kadar kimse yapmamış dolayısıyla birisinin yapması lazımdı.” şeklinde belirtiyor. Yürüyüşünü toplam 7.5 ayda tamamladı. Birçok televizyon kanalında ve gazetede Türkiye’de daha önce gerçekleştirilmemiş bu yürüyüş hakkında röportajlar vermiş ve bununla da kalmayıp, bu enteresan yürüyüşü ile ilgili bir kitap yazmıştır.

Tuğba Krause

Tuğba, Türkiye’nin en kozmopolit şehirlerinden biri olan İzmir doğumlu. Kariyerine, “Fuarlar Şehri” olarak bilinen İzmir’de, birçok sektörel fuarda yeralan katılımcı şirketleri, İngilizce tercümanlık yaparak temsil etmeye başladı. Daha sonra kariyerine İngilizce Öğretmeni olarak devam etti. Halen de kariyerine, profesyonel bir eğitimci olarak, çocuklardan yetişkinlere, temel seviyeden ileri seviyeye kadar geniş bir öğrenci kitlesini kapsayan gruplara İngilizce öğreterek devam etmektedir.

Tuğba, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Kimya Bölümü mezunudur. Yüksek Lisans’ını da Orta Öğretim Alan Öğretmenliği (Formasyon) üzerine tamamlamıştır. Ve TESOL Sertifikalı bir İngilizce Öğretmenidir. Bazen, anadili İngilizce olan Matt bile, kendisine Gramer soruları sormaktadır.